• Svensk allmän diskussion
    5,009 replies, posted
[QUOTE=Zovox;49140276]eller en synth[/QUOTE] jävla syntare
tysk homosexuel läder-syntare
[media]https://www.youtube.com/watch?v=rqWLnuZf6c0[/media] :nope: resten av bandet är varför jag köpte kabeln, 45 minuter av en nonsens saga min kompis adlibbade på ett fiskeställe då vi var uttråkade i en stuga..
[QUOTE=Giraffen93;49140724][media]https://www.youtube.com/watch?v=rqWLnuZf6c0[/media] :nope: resten av bandet är varför jag köpte kabeln, 45 minuter av en nonsens saga min kompis adlibbade på ett fiskeställe då vi var uttråkade i en stuga..[/QUOTE] gulligt! Påminner om när jag fick min första kameramobil och allt jag gjorde var typ sånt här
[QUOTE=maeZtro;49140256]I have been compromised, ALLAHU ACKBAR!!![/QUOTE] *håller fingret på knappen "terrorhotsnivå 5"*
ska jag åka till motala och köra brädspel med främlingar på lördag y/n??
Beror på vilket brädspel det är
[QUOTE=LeonS;49142578]ska jag åka till motala och köra brädspel med främlingar på lördag y/n??[/QUOTE] nej vafan, är du nörd eller?
ja vafan
Har spelat dnd en gång, kul som fan men har inte tålamodet för det
Vill ha cards against humanity och arkham horror/valfritt lovecraft brädspel Vill testa carcassone nån gång
jag har arkham horror. kört det ett par gånger med vännerna och det är riktigt kul. aja, svänger väl förbi motala på lördag. kan väl testa mitt nya gwent deck.
Den bästa bordspelet är Svea Rike. [IMG]http://brädspel.net/images/svea_rike.jpg?_storesid_262=677fff28d2f3f5b9a8f20d29f5183ef9[/IMG]
har ju svea rike på cd någonstans i ett skåp. gamla goa tiden.
Svenska Cards against Humanity (nästan) [img]http://blueboxblob.blob.core.windows.net/productimages/460/a02705_.jpg[/img] Var ganska roligt faktiskt.
[img]http://rp.braxnet.org/scr/1447941103521.jpg[/img]
incest incest familjefest
ojdå [url]http://www.aftonbladet.se/nyheter/article21794664.ab[/url]
nej tack stefan avgå pls
fan löfven, häng mer på flashback
[QUOTE=Shakma;49147183]ojdå [URL]http://www.aftonbladet.se/nyheter/article21794664.ab[/URL][/QUOTE] [quote]Sverige ska aldrig bli en fristad för terrorism, och terrorister[/quote] Är inte så glad i att de ska spionera på folk men att Löfven faktiskt står upp och tar stånd för något tycker jag är jävligt bra. För övrigt var det bara en utav hans tre "förslag" som lät illa, dvs att spionera på skype och annat. Men såklart är det sådant som hamnar i titeln.
Ännu glöder solen och Brudprovet med Nordman är de bästa låtarna ever
Någon som har varit hos eller går hos en psykolog?
aldrig förstått varför nordman är så jävla bra samma sak med björn rosenström
[QUOTE=Bucketboy;49147727]Någon som har varit hos eller går hos en psykolog?[/QUOTE] är alldeles för laid back för att behöva en sådan
haha, fan va coolt. önska' jag va lika chillax som du ;)
Det lär du ju inte bli i den här takten
[QUOTE=Zovox;49147957]är alldeles för laid back för att behöva en sådan[/QUOTE] Inte riktigt så det funkar
[QUOTE=Zovox;49147957]är alldeles för laid back för att behöva en sådan[/QUOTE] Jaajaa bubbis
[QUOTE=Shakma;49147183]ojdå [url]http://www.aftonbladet.se/nyheter/article21794664.ab[/url][/QUOTE] Snövit, Stålmannen och Pinocchio var ute och gick på stan en vacker vårdag då de fick syn på en färggrann skylt med texten: ”Skönhetstävling - vem är den vackraste kvinnan i världen?” – Jag anmäler mig, sa Snövit och gick in. Efter en halvtimme kom hon ut. – Nå, hur gick det?, undrade Stålmannen och Pinocchio. – Jag vann! Första pris! Vad trodde ni?, svarade Snövit. De fortsatte sin vänskapliga promenad och fick syn på en annan skylt med texten: ”Styrketävling - vem är världens starkaste man?”. – Jag anmäler mig!, utbrast Stålmannen och gick in. Efter en timme kom han ut med svettpärlorna rinnande ner från pannan. – Nå, hur gick det?, undrade Snövit och Pinocchio. – Jag vann! Första pris! Puh! Vad trodde ni?, svarade Stålmannen. Det brokiga gänget fortsatte sin promenad och fick snart syn på en ny skylt. Denna gång med texten: ”Tävling - vem är världens störste lögnare?” – Den här tar jag lätt! Vänta här en liten stund, sa Pinocchio kaxigt och gick in. Efter nästan två timmar kom han ut med den längsta näsan han någonsin haft. – Nå, hur gick det?, undrade Snövit och Stålmannen. Pinocchio svarade uppgivet: – Vem fan är Stefan Löfven?
Sorry, you need to Log In to post a reply to this thread.