• Svensk Allmän Diskussion
    5,002 replies, posted
[QUOTE=The bird Man;51349959]Bamse startade mitt drogmissbruk.[/QUOTE] Själv hejade jag alltid på stora stygga vargen.
[QUOTE=Giraffen93;51349892] kan säga dig att du inte letar djupt nog ;)[/QUOTE] Inte ok
[QUOTE=IQ-Guldfisk;51350032]Inte ok[/QUOTE] Kika in på flashbacks avdelningar för :yarr:, de svenska trackrarna kan fortfarande vara öppna
[vid]https://jii.moe/E1LFGnRgz.mp4[/vid]
Norrlandsdrömmen
Norland nee föredrar mellansverige
Halvbra då jag bodde ett par mil utanför stan, enda bussarna var till skolan, 7 & 16, blev svårt att ta sig till stan efter morgonbussen :v:
Hoppas ni har ett gosigt [video=youtube;0TcILZ2446c]http://www.youtube.com/watch?v=0TcILZ2446c[/video] Jag är sjuk och har det inte gosigt alls
jag kan komma med risgrynsgröt och massera din mage
Vem äter risgrynsgröt när man sjuk? Blåbärssoppa eller nyponsoppa skare va
glass och nyponsoppa är sjukmat
[QUOTE=TippZ;51355279]Vem äter risgrynsgröt när man sjuk? Blåbärssoppa eller nyponsoppa skare va[/QUOTE] animetjejer
[QUOTE=TippZ;51355279]Vem äter risgrynsgröt när man sjuk? Blåbärssoppa eller nyponsoppa skare va[/QUOTE] tomten kanske?
nä lägg av!
bajs Jag bröt liltån. Jag orkar inte köra till vårdcentralen, vad kan jag göra hemma? Binda runt bandage med tån bredvid? Fick göra det ped pekfingret förr, så jag antar det är samma sak? Råd tack, det gör ont. [editline]11th November 2016[/editline] Ticsen gör det ju knappast bättre..
eller kör till vårdcentralen...?
Tenta klar. Det innebär tentafest [sp]framför datorn i ensamhet[/sp].
[QUOTE=TippZ;51355936]eller kör till vårdcentralen...?[/QUOTE] ja vill inte smälta nordpolen
[QUOTE=The bird Man;51355576]bajs Jag bröt liltån. Jag orkar inte köra till vårdcentralen, vad kan jag göra hemma? Binda runt bandage med tån bredvid? Fick göra det ped pekfingret förr, så jag antar det är samma sak? Råd tack, det gör ont. [editline]11th November 2016[/editline] Ticsen gör det ju knappast bättre..[/QUOTE] Om du gjorde det nu kan jag ju rekommendera akuten. Säg att du har brutit tån. Ring dock inte 112, de kommer bara skicka en sjuktransport som kostar skitmycket (egen erfarenhet)
Fanns det inte en PUI tråd i GMF innan?
råkade klippa av armen men jag orkar inte åka till vårdcentralen. vad gör jag grabbar?
[QUOTE=LeonS;51356793]råkade klippa av armen men jag orkar inte åka till vårdcentralen. vad gör jag grabbar?[/QUOTE] Få panik
jag råka ta sönder mitt skrivbord hjälp. [editline]12th November 2016[/editline] Jag råka ta sönder mitt skrivbord lol. för mycket sprit.
jag råkade ta på ninny utan tillåtelse hjälp
mys?
Jag rakade bort allt hår på skallen
visa bilder annars hände det inte
Det enda de gjorde var att sätta om bandaget så det blev bättre, och en krycka då jag ska röra foten minimalt. Ingen bowling ikväll.
Hur bröt du tån till att börja med?
Han bankade In den i sidan av ett bord eller något
Sorry, you need to Log In to post a reply to this thread.