• Dippu Dippuu v13 - Finnish chat thread mitä perkelettä
    5,107 replies, posted
Jahas, sitten huomenna opiskelun maailmaan taas.
Ens viikolla ekat luennot, hallelujaa. Loma alkoki jo vähä kyllästyttämää. Ja koht o taas joulu ja lomaa ni mikäpä täs ollessa.
Jahas, sotilaskeittäjäksi sitten menossa. Tulee varmasti uljas ja urhea palvelus.
Vitun järvi ja kylmä ja känni. Tätäkö se yliopistossa opiskelu on?
varmaanki koulu alkaa 7:00 ja baariin erehdyin lähtemään noh kyllähä täs parit tunnit ehtii nukkua
Tästä se sitten lähtee, istun Turun AMK'n aulassa ja täällä ei oo edes henkilökuntaakaan varsinaisesti hereillä. Kyrsii noi junien lähdöt mutta ei se mitään, jos tän viikon lopussa olisis kokonaan muuttanut vihdoinkin Turkuun niin ei sitten mitään hätää.
[QUOTE=creec;37431195]Vitun järvi ja kylmä ja känni. Tätäkö se yliopistossa opiskelu on?[/QUOTE] Näin meillä Lappeenrannasssa :v:
Te ja teidän paskaset räpit, Freeman vie. [video=youtube;amVfZ62Zcf0]http://www.youtube.com/watch?v=amVfZ62Zcf0[/video]
[QUOTE=creec;37431195]Vitun järvi ja kylmä ja känni. Tätäkö se yliopistossa opiskelu on?[/QUOTE] Se vähän riippuu. Yliopistossa olevat kaverit tuntuu kokoajan olevan joissain toogabileissä. Varsinkin eräs asianajajaksi opiskeleva. :v: [editline]28th August 2012[/editline] Ja Skorpy on kans joka ilta jossain.
Ja sit o ne tylsät niiku mää jotka hankkii haalarin mutteivät koskaa tee mitää. En oo jaksanu ees tota yliopiston merkkiä ommella haalareihi kiinni. Tähä mennes käyttäny haalareita kaks kertaa, vappuina ystäväperheen luon vierailles.
Itelläki haalarit ollu vasta vappuna päällä. (Just ennen vappua saatiinki ne) Nyt syksyllä tulee käytettyä haalareita vähän enemmän, ku oon pienryhmäohjaaja, nii fuksit tunnistaa helposti sitte. Ja emminä Tupelo ny ihan joka ilta ole jossain. :v: [editline]28th August 2012[/editline] Ja haalarimerkkien ompeleminen on vähän jääny. Tux pingviinin olen vasta ommellu. :v:
Harkitsen ihan kyllä kunnolla haalarien ostamisen jättämistä väliin, en näe mitään käyttöä. TRADE'n tyyppien puheita kuunnellen kyseisten haalarien päämääräinen tehtävä on imeä kaljat niitten järjestämällä laivareissuilla, ja mua ei kiinnosta paskan vertaakaan laivalla ryyppääminen.
Kävin lenkillä. Tuntui hyvältä.
Katoin tv-oppaasta notta tuleeko Simpsoneita, ja katoin et miks ne tulee ihan ihme aikaan nyt... BIG BROTHER ALKAA! Voi vittujen kevät nyt jumalauta saatana.
[QUOTE=Akasori;37443013]Kävin lenkillä. Tuntui hyvältä.[/QUOTE] Kato perkele. Niin meikäki!
Miten lätisee?
Kuka muka enää kattoo Big Brotheria? Sais ottaa pois TV-ohjelmistosta ainakin subilta ja jättää se bb 24/7 kanava niille jotka sitä haluaa kattoa
[QUOTE=JUOPPO;37443285]Miten lätisee?[/QUOTE] Ai mikkä? [editline]28th August 2012[/editline] Jalatko?
[QUOTE=juGGa;37443294]Ai mikkä? [editline]28th August 2012[/editline] Jalatko?[/QUOTE] joo
[QUOTE=JUOPPO;37443467]joo[/QUOTE] Aika paljo. Vissiin siksi ku ei oo kunnon kenkiä.
[QUOTE=juGGa;37443528]Aika paljo. Vissiin siksi ku ei oo kunnon kenkiä.[/QUOTE] Osta kunnon kengät: [img]http://s3.amazonaws.com/VibramFiveFingers/w118-hero.jpg[/img]
[QUOTE=TomZa;37443292]Kuka muka enää kattoo Big Brotheria? Sais ottaa pois TV-ohjelmistosta ainakin subilta ja jättää se bb 24/7 kanava niille jotka sitä haluaa kattoa[/QUOTE] Niin, ketä nyt kiinnostaa kattoa kun teinixit pistetään hullujenhuoneeseen hillumaan... Kattoo tv:stä ku muut kännää, menkää ite kännää jos sellanen kiinnostaa!
Mut vois heittää BB-taloon, takuuvarma voitto. Ketään ei viittisis äänestää sympaattista läskiä jätkää ulos, sympatiapisteitä joka kolosta.
[QUOTE=nikomo;37442566]Harkitsen ihan kyllä kunnolla haalarien ostamisen jättämistä väliin, en näe mitään käyttöä. TRADE'n tyyppien puheita kuunnellen kyseisten haalarien päämääräinen tehtävä on imeä kaljat niitten järjestämällä laivareissuilla, ja mua ei kiinnosta paskan vertaakaan laivalla ryyppääminen.[/QUOTE] Miten vitussa ei voi laivalla juhliminen kiinnostaa? Siellähän on aina parhaat juhlat, naisetkaan ei pääse mihinkään karkuun vaikka vähän väkivaltaa käyttäisikin.
Omalla kohalla ainaski se etten juo. Ja tuskin kovin montaa liika juomine innostaa muutenkaa, vaikka joskus ottaiski vähä.
[QUOTE=Major Helper;37447279]Omalla kohalla ainaski se etten juo. Ja tuskin kovin montaa liika juomine innostaa muutenkaa, vaikka joskus ottaiski vähä.[/QUOTE] Kerran kuussa kaksin käsin. Siin on mun slogan.
[QUOTE=SgtTupelo;37450990]Kerran kuussa kaksin käsin. Siin on mun slogan.[/QUOTE] That's what she said. Oli pakko.
Vituttaa, kun viime bileissä tuli paska olo ennen kuin aloin edes juomaan. Piti lähteä kotiin sen takia. Kaikki muut pitivät hauskaa. :(
Helvetin Tour of Dutyssa kaikki MvM-servut on tän tasosia: [t]http://cloud.steampowered.com/ugc/560950979463116306/67A43AE89554DA45C95FB55945524CCE79E284C5/[/t] Päästiin silti läpi.
[QUOTE=Muntu;37447218]Miten vitussa ei voi laivalla juhliminen kiinnostaa? Siellähän on aina parhaat juhlat, naisetkaan ei pääse mihinkään karkuun vaikka vähän väkivaltaa käyttäisikin.[/QUOTE] Tosin voi saada ilmasen visiitin laivan putkaan.
Sorry, you need to Log In to post a reply to this thread.